Kosmetyka aut i naprawy lakiernicze

Czym jest lakiernictwo? Czym są naprawy lakiernicze?

Skrótowo rzecz ujmując lakiernictwo to wszystko to co wiąże się z nanoszeniem powłok lakierniczych. Z punktu widzenia kierowcy, lakiernictwo to zło konieczne które trzeba zaakceptować w przypadku doznania uszkodzenia pojazdu w wyniku kolizji, stłuczki czy wandalizmu.

Potoczne malowanie samochodu to jednak zbyt ogólna i niedokładna definicja. Pomalowanie pojazdu to jedna z ostatnich czynności jaką wykonuje lakiernik. Wcześniej trzeba pozbyć sie starych powłok lakierniczych, wykonać naprawę blacharską, uzupełnić ubytki i wyrównać powierzchnie, przygotować powierzchnie do malowania i dopiero nałożyć odpowiednia ilość warstw farby bazowej czy końcowej.

Ale to i tak nie jest jeszcze koniec pracy lakiernika.

Do tego działu zapraszamy  wszystkie osoby które chcą same wykonywać naprawy lakiernicze profesjonalnie jak tez i domowo  ( hobbystycznie) .

Znajdziecie tutaj przyrządy ułatwiające usuwanie starych warstw lakierniczych , materiały Materiały podkładowe dla lakierników, zabezpieczające, polerskie ( Pasty, mleczka polerskie), narzędzia polerskie (polerki, Dyski, gąbki wszelkiego typu i różnej twardości) i inne potrzebne narzędzia i materiały dodatkowe.

Ale najważniejsze w tym dziale jest to że chcielibyśmy abyście się z nami podzielili swoimi doświadczeniami, swoimi przemyśleniami, swoimi obawami. Być może inni którzy mamy nadzieję będą czytali te strony będą mogli innym w czymś pomóc, coś zasugerować czy też odradzić.

 

 

Kosmetyka aut – co to jest i czym to się je?

Dawniej kosmetyka aut ograniczała się do mycia samochodu byle czym i byle gdzie lub ewentualnie odwiedzaniem myjni od czasu do czasu.

Obecnie wielu ludzi, nie tylko młodych pasjonatów ale i dojrzałych wiekiem, stara się dbać o swoje pojazdy. Czasami staranie o  dbałość przekazują w ręce profesjonalistów a czasami sami posiadając dużo wolnego czasu zabierają się za “polerowanie” swoich pojazdów.

Trzeba tu powiedzieć iż dostępność rożnego rodzaju specyfików a także narzędzi czy akcesoriów jest dużo większa niż np. 10 lat temu ale i świadomość w ludziach jest większa.

Kosmetyka aut to nie tylko ogólnie pojęte mycie , woskowanie i polerowanie karoserii czy też wnętrza. To także najnowocześniejsze technologie – nano technologie – które bez żadnego ograniczenia wkraczają na to podwórko.

Używanie nano preparatów ( preparatów w których cząsteczki są wielkości 1 * 10 do minus 9 metra  ) stało sie powszednie. Specjalne powłoki zabezpieczające szyby samochodowe czy poprawiające nie zwilżalność powierzchni są już standardem w świecie motoryzacyjnym.

Innym działem który tez cieszy się dużą popularnością w świecie kosmetyki aut są specjalne powłoki nanoszone na lakiery które mają na celu poprawienie wyglądu, pojazdu, zwiększenie odporności powłoki lakierniczej na uszkodzenia mechaniczne czy na ultra fiolet. Oczywiście to już “świat nowinek technologicznych” aczkolwiek  powłoki ceramiczne oparte na bazie krzemu czy korundu są już na porządku dziennym, jednak powłoki cyrkonowe czy graphenowe to jeszcze  technologie które nie są powszechnie znane i stosowane chociażby ze względu na cenę.

 

Również i tutaj  zapraszamy Was do umieszczania swoich przemyśleń.

My również a może przede wszystkim będziemy się starali śledzić swiat technologii i Was o nich informować.  Im nas więcej tym większe prawdopodobieństwo iz nowości szybciej trafią na nasz rynek.

Zapraszamy